کاربرد انواع دستگیره

کاربرد انواع دستگیره

دستگیره های درب تک پاییزان

کلیه ی دستگیرهای ساختمان از یراق آلات اساسی منزل و محل کارمان محسوب میشوند و بدون آنکه متوجه باشیم دستگیره درب وسیله ای است که هر روز چندین مرتبه از آن استفاده میکنیم جنس دستگیرهای تک پاییزان معمولا از زاماک (معروف به سرب) یا آهن می باشد و روکش آن به روش کوتینگ الکترولیز آبکاری می شود و در تنوع رنگ عرضه میشود، مانند رنگ های طلایی، کروم، زیتونی ، کافه ای  و سایر رنگ های دیگر موجود می باشد که چون از رنگ نانو استفاده میشود و کوره ای بودن آن موجب میگردد در طول زمان و استفاده همان شفافیت و رنگ اولیه خود را حفظ کند . معمولا وزن دستگیره یکی از فاکتور های مهم در انتخاب است که هرچه سنگینتر باشد احتمال استفاده از آلیاژ مناسب در آن زیاد است و از بابت مقاومت و کارایی عمر طولانی تری خواهد داشت.

در انتخاب دستگیرها به طرح و رنگ آن نیز باید دقت کرد که هم با رنگ درب و هم دکوراسیون داخلی و حتی سایر لوازم دکوراسیون نیز هماهنگ باشد. پس انتخاب دستگیره مناسب برای درب، هم از بابت کیفیت و هم از بابت زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که شرکت تک پاییزان آماده ارایه بهترین محصولات در این زمینه  به هموطنان عزیز می باشد.

دستگیرها از لحاظ ظاهری به دو نوع دستگیره پلاک با یک تکه و دستگیره رزت با دوتکه شناخته می شوند.

کاربرد

با توجه به اینکه در ساختمان هر درب کاربرد مختلفی دارد، دستگیرهای آن ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال دستگیره ی درب اتاق خواب را نمی توان بر روی درب ورودی نصب کرد. انواع دستگیره چه از نوع پلاک و چه از نوع روزت از لحاظ  کابرد به۴ گروه تقسیم می شود که شامل:

دستگیره کلیدی

این دستگیره مانند دستگیره ی درب اتاق خواب مناسب نصب بر روی سایر درب های موجود در داخل منزل است. که از نظر قیمت، مدل، رنگ و شکل ظاهری دارای تنوع زیادی است. دستگیره در اتاق خواب به دو صورت کلیدی و سوئیچی عرضه می شود که البته در بیشتر موارد از انواع  مدل های دستگیره کیلدی استفاده می شود. جهت استفاده دستگیره کلیدی حتما باید قفل کلیدی تک دور یا تک لاک شرکت تک پاییزان مانند شکل زیر روی درب نصب شود.

دستگیره سوییچی

اگر قصد دارید برای دفتر اداری ,اتاق و…دستگیره بخرید پیشنهاد میکنیم که از میان مدل های سوئیچی یکی را انتخاب کنید. تنها نکته ای که در رابطه با دستگیرههای سوئیچی وجود دارد این است که برای نصب نیاز به سیلندر و قفل درب دارند. این سیلندرها باید هماهنگ با مدل قفل و دستگیره انتخاب شوند که کارشناسان ما جهت ارائه توضیح درخدمت شما هستند. جهت استفاده دستگیره سویچی حتما باید قفل سویچی تک دور یا تک لاک تک پاییزان مانند شکل زیر روی درب نصب شود.

دستگیره سرویس

این نوع جهت نصب بر روی درب سرویس بهداشتی و حمام مناسب است. با نصب دستگیره ی سرویس نمی توان درب را از بیرون قفل کرد و از داخل نیز با اهرم باز و بسته می شود. تفاوت ان با سایر مدل ها دراین است که در مواقع ضروری می توان درب را از بیرون نیز باز کرد. به عنوان مثال اگر کودکمان درب را قفل کرده و نتواند آن را باز کند با استفاده از یک پیچ گوشتی می توان درب را بازکرد. جهت استفاده دستگیره سرویس حتما باید قفل سرویسی تک دور یا تک لاک تک پاییزان مانند شکل زیر روی درب نصب شود.

دستگیره درب ورودی

دستگیره درب های ورودی یکی از اجزای مهم در طراحی داخلی و دکوراسیون می باشد و همچنین از بابت امنیت از ویژگی های مهم درب محسوب می شود. در این مدل معمولا یکطرف ثابت بوده و سمت داخل به زبانه قفل متصل می باشد و همچنین امکان نصب مغزی و سیلندر روی ان وجود دارد. ولی برای درب های داخلی دستگیره باید از هر دو طرف عمل نماید.

دستگیره درب حیاطی

جهت یا سمت باز شدن درب

در خرید دستگیره جهت یا سمت بازشدن درب اهمیت دارد. به عبارت دیگر پیش از خرید به باز شدن درب ساختمان از سمت چپ و یا راست دقت کنید. این مسئله در مشخصات فنی با عنوان راست بازشو و چپ بازشو نامیده می شود. در مقاله ای توضیحات کامل ارائه شده است.

info@takpaeizan.com

۰۲۱۶۶۹۸۹۸۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *